کولر های آبی

انواع مختلف پوشال های کولرابی

 

پوشال کولر آبی ۲ نوع استکه نوع های متفاوتی دارد. معمولی و سلولزی

در این پوشال ها تفاوت هایی دیده میشود در کولر‌های سنتی‌تر از پوشال‌های چوبی استفاده  میشود و  علاوه بر عملکرد عالی، بوی خوبی هم ایجاد میکنند. مدل های سلولزی دیگری هم در بازار موجودند که در آن‌ها به‌جای پوشال چوبی، از نوعی فوم استفاده‌ شده است.بوی نامطبوعی از خود متصاعد خواهد کرد. این فوم‌ها بادوام­اند و عمر طولانی‌ای دارند، اما همه‌جا در دسترس نیستند. از این رو اغلب پوشال سنتی پیشنهاد می‌شود. این پوشال‌های فومی به دلیل تراکم بالا‌تری که نسبت به پوشال‌های چوبی دارند، از ورود ریزگردهای آلوده موجود در هوا جلوگیری می‌کنند. البته از این نکته هم نباید گذشت که پوشال فومی، به دلیل جذب میزان زیادی از ریزگردهای آلوده، به رسیدگی مستمر، تمیزکاری و نظافت مناسب نیاز دارد.

 

در مورد ظرفیت کولر های ابی

 

درصورتی که ظرفیت بدست آمده از معادلات ریاضی ارائه شده در لیست کولرهای تولیدی استاندارد موجود در بازار وجود نداشته باشد، لازم است نزدیک ترین ظرفیت بالای این ظرفیت (همیشه بیشتر از ظرفیت محاسبه شده) را خریداری و نصب نمائید .عموما کولر‌های آبی را براساس میزان ظرفیت‌شان می‌شناسند. مثلاً وقتی می‌گویند کولر ۳۵۰۰، یعنی ظرفیت هوادهی کولر ۳۵۰۰ فوت مکعب در دقیقه است. کولر‌های آبی را در اندازه‌های مختلف (۲۳۰۰، ۳۵۰۰، ۴۹۰۰، ۷۰۰۰ و …) تولید می‌شود که حداکثر ظرفیت آن‌ها ۱۳۰۰۰ است. این اعداد براساس ابعاد کولر آبی، پره‌های توربین هوا و قدرت موتور‌شان می‌باشد.

ظرفیت کولر ابی را توضیح دهید

فضای محیط هایی که توسط سیستم های سرمایشی و گرمایشی تحت پوشش قرار می گیرند بصورت سه بعدی بوده و ابعاد آن از طریق طول، عرض و ارتفاع تعیین می گردد. برای اینکه ساده تر مفهوم این ابعاد را درک کنیم و میتوانیم مثال هایی را توضیح دهم و نام ببریم محوطه ای با مساحت و به اصطلاح عامیانه متراژ ۱۰۰ فوت مربع (۱۰۰ Square feet) را در نظر بگیرید. درصورتی که ارتفاع این محوطه (فاصله کف از سقف) برابر با ۹ فوت باشد در این حالت فوت مکعب این محوطه برابر ۹۰۰ خواهد بود. درصورتی که طبق معادلات مندرج در رفرنس ها برای شرایط موردنظر میزان CFM برابر با نصف ابعاد محوطه براساس فوت مکعب باشد، CFM موردنظر معادل ۴۵۰ بدست خواهد آمد.

و همچنین دو نوع کولر داریم کولر های ابی معمولی پوشال در  و کولر های ابی سلولزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *