چای ساز دلمونتی

توضيحات درباره محصول

اگرچه ممكن است به نسبت ديگر چاي ساز هاي موجود در بازار، امكانات و ويژگي هاي كاربردي در چاي ساز دلمونتي مدل DL 445 تعبيه نشده باشد، اما هرگز نميتوان زيبايي قابل تحسين اين چاي ساز را ناديده گرفت. اين چاي ساز بر اساس طبع و ذائقه ايراني طراحي شده و شكل و ظاهر سماور هاي قديمي را دارد. در واقع تركيبي از طراحي مدرن و كلاسيك در اين چاي ساز موجب شده است كه در كنار حس نوستالژيكي كه به ما انتقال مي دهد، با آشپزخانه مدرن ما نيز ست شود. در ادامه به ويژگي هاي اين چاي ساز خواهيم پرداخت:

  1. ظرفيت كتري حدود ۲٫۵ ليتر است و ظرفيت قوري ۱ ليتر است. بنابراين به جرات مي توان گفت براي خانواده هاي پر جمعيت ايراني بسيار مناسب است. ناگفته نماند كه چاي يكي از نوشيدني هاي مورد علاقه ما ايراني هاست.
  2. جهت كاهش مصرف انرژي، سيستم عملكرد چاي ساز بدين صورت است: پس از پر كردن كتري از آب، دكمه روشن كردن دستگاه را فشار خواهيم داد. لامپ LED قرمز رنگ روشن خواهد شد و تا رسيدن دما به نقطه جوش به همين رنگ باقي خواهد ماند. پس از رسيدن به نقطه جوش اين لامپ به رنگ آبي در خواهد آمد و دستگاه با صرف انرژي بسيار كمي، آب را در نقطه جوش نگه خواهد داشت. بنابراين نيازي به روشن كردن دوباره دستگاه و صرف انرژي از اول نيست.
  3. يكي از ابتكار هاي جالب دلمونتي به كار بردن المنت هاي گرمايشي پنهان مي باشد كه موجب دم كشيدن چاي درون قوري و گرم نگه داشتن آن مي شود.
  4. از ديگر ابتكارات دلمونتي در چاي ساز DL 445، گردش ۳۶۰ درجه اي كتري است. بدون آنكه پايه را بگردانيد، براحتي مي توان كتري را به طرف خود بچرخانيد تا در هر حالتي و در هر مكاني از آشپزخانه بتوان از آن استفاده نمود. ناگفته نماند كه مي توان در زاويه مورد نظر خود نيز آن راقفل كرد و كتري را ثابت كرد.
  5. جنس پايه از پلاستيك فشرده است كه در مقابل رطوبت مقاومت كامل دارد. جنس بدنه نيز تركيبي از استيل و شيشه پيركس مي باشد. دلمونتي با اين كار دو هدف را دنبال كرده است: اول اينكه اين تركيب بسيار زيباتر از بدنه تمام استيل است و ثانيا مقاومت بالاتري در مقابل رطوبت و زنگ زدگي دارد.
  6. جنس قوري نيز از شيشه پيركس است تا رنگ چاي را بتوان مشاهده كرد و از دم كشيدن آن آگاهي يافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *